לימודי נדל"ן ותיווך

מהו קורס נדל"ן, במה תורם קורס תיווך נדל"ן ואיך השתלבות בבית ספר המלמד קורסים אלו יכול לתרום לכם.


בשנים האחרונות דורך כוכבו של תחום הנדל"ן. אנשים רבים נושאים עיניים נכספות אל עבר הכסף הקל והמהיר אשר ניתן (כך הם טועים וחושבים) להרוויח ממכירה וסחר בנכסים.

ישנם כאלה אשר משתלבים בשוק ומתמזל מזלם למכור ולסחור בנכסים תוך זמן קצר, ללא כל ניסיון או ידע מוקדם, אולם אלו יחידי סגולה בלבד, כל היתר בוחרים בדרך הבטוחה והנכונה - לימודי תיווך בבית ספר לנדל"ן. בתי ספר לנדל"ן, קורסי ולימודי תיווך צצים חדשות לבקרים, אולם לא כולם מספקים את הכלים הדרושים להשתלבות מלאה ומוצלחת בשוק.

עולם הנדל"ן הינו מערכת מסואבת של חוקים, נהלים, היתרים והרשאות פעילות, וסוכן נדל"ן נדרש לשחות במערכת הזו כדג במים, להפגין ידע ובטחון בהתנהלותו אל מול קונה / מוכר פוטנציאלי, לענות לשאלות לא צפויות, שכן לא אחת קורה שעסקה "בטוחה" מתבטלת ברגע האחרון על קוצו של יוד- הטעיה לא מכוונת של סוכן הנדל"ן את הלקוחות, חוסר ראיית התמונה הכוללת והשמטת פרטים שהם קריטיים לעסקה.

על מנת ללמוד את מערכת החוקים הנ"ל על בוריה, מומלץ להירשם ללימודי נדל"ן אשר מקנים כלים ומיומנויות לעיסוק במקצוע. בטרם רישום לקורס, חשוב להקפיד על הפרמטרים הבאים:

  • בחירת מוסד בעל שם, אשר התמחותו היא נדל"ן וברזומה שלו ניתן למצוא בוגרים שהשתלבו בשוק הנדל"ן.
  • בחירת קורס המלמד תיאוריות משולבות בהתנסות מעשית, כזה המחובר למציאות ולמצב השוק כפי שהוא כיום, ומלמד את שיטת התיווך המודרנית של שנות ה- 2000. קורס נדל"ן מקצועי ורציני צריך לכלול מודלים שונים: גיוס נכסים, טיפול בקונים וטיפול בהתנגדויות, שיעורי אימון לתוצאות וכלים אינטרנטיים לשימוש אישי מקצועי.
  • אל תתפתה למבצעים שונים כגון: "קורס נדל"ן- מקומות אחרונים ב- 50%" וכיוצ'. זכור תמיד - קורס נדל"ן איכותי עולה כסף, והסיבה שעלויותיו הן גבוהות היא משום שבית הספר מגייס את טובי המומחים בתחומי נדל"ן, כלכלה, שיווק ומכירות ומשלב את מיטב הכלים והעזרים להמחשת התיאוריות הנלמדות.
  • בחר קורס המאפשר השתלבות בפרויקט החונכות לעסקים קטנים, ומועבר על ידי יועצים מוסמכים של משרד התעשייה והמסחר. וודא היטב כי אינך מחויב לעבוד במקום ספציפי אחד, כי במקרה כזה תמצא עצמך "שם את כל הביצים בסל אחד" ופוסל בלית ברירה הזדמנויות טובות שייקרו בדרכך להתפתח מקצועית.
  • וודא שמוסד הלימודים מספק לך בתום הקורס תעודת הסמכה מוכרת אשר תפתח בפנייך דלתות.

חשוב לזכור: עולם הנדל"ן מספק אפשרויות בלתי מוגבלות להצלחה כלכלית, אך כמו בחיים - אין דרכי קיצור. קורס נדל"ן מקצועי ומרצים מומחים ומנוסים עשוי להיות גורם מכריע אשר ישפיע על התנהלותו והצלחתו של סוכן הנדל"ן בקריירה החדשה שבחר. אם אתם גרים בצפון ורוצים להתמקצע בנושא, עליכם להרשם אל לימודי נדל"ן בצפון, ואם אתם במרכז או בדרום, מצאו את הקורס ההולם אתכם וצאו לדרך!