הדברת מזיקים

על הדברה של מזיקים וחרקים, מדוע היא נדרשת וכיצד היא נעשית.


הדבקת מזיקים היא פעולה המתארת השמדה של חרקים לא רצויים או מזיקים, הנמצאים בסביבה שבה חיים/מתגוררים/מבקרים בני אדם (עכברים, מקקים, נמלים, יתושים, יונים ועוד). התהליך עצמו יכול להיעשות בבית, בעסק, או במקום ציבורי. מניעת התרבות של המזיקים, בד"כ מערבת סוג מסויים של חומרים, שימנעו ממזיקים להכנס לבית העסק, או לבית ויהרגו את אלה הקיימים בתוך המבנה. כמובן שהמטרה הסופית היא להשמיד את כל המזיקים, עד האחרון שבהם, מסביבה שבה חיים או מבקרים בני אדם וצמצום מקסימלי של אפשרות לפגיעה כלשהי בבריאות המבקרים במקום, בנזקים אפשריים למבנה ובכל מקרה, כל מגע שהוא בין המזיקים לבני האדם.

בעלי מבנים רבים מעדיפים לבצע הדברת מזיקים בעצמם, כאשר התהליך לעיתים כולל שילוב של אסטרטגיה, אשר בה המטרה היא לגרום שהסביבה תהיה פחות מושכת עבור המזיקים. בנוסף לשמירה על נקיון המבנה וכך למנוע מהמזיקים משיכה לשטח, יש המשתמשים גם באביזרים וחומרים נוספים, כדי להשמיד את המזיקים שנמצאים במבנה. את החומרים ניתן לרכוש בכל חנות כלי עבודה ואף ניתן להשיג חומרים טבעיים, אשר הם ניתן לרקוח חומר הדוחה מס' סוגים של מזיקים.

אין זה יוצא דופן עבור בעלי הבתים, עסקים ומקומות ציבוריים, להעסיק חברה אשר מעניקה שירותי הדברה. יחד עם ההתמודדות עם המזיקים הרגילים, אשר עשויים לחפש מזון ומחסה בתוך הבניין, מדבירים מקצועיים יכולים גם למצוא עדויות לנוכחות של מזיקים, שיכולים לגרום לנזק חמור למבנים ולרכוש. לדוגמה: שירות הדברה מקצועי, יכול לזהות ולהתמודד עם טרמיטים ונמלים שיכולים לפגוע ברכוש עבור בעל נכס ובמקרה כזה, גם אם הבניין והנוף שמסביב מעלים את גובה הנכס, המזיקים מהר מאוד יורידו את המחיר ואף בסופו של דבר, יעלו לבעל הנכס לא מעט כסף בתיקונים של המבנה.

לעתים קרובות אנשים עושים שימוש גם בנסיונות למצוא פתרון להדברת המזיקים בעצמם וגם בסיוע של מדבירים מקצועיים, כדי לתחזק בצורה אופטימלית את הסביבה ולשמור אותה נקיה ממזיקים. לעתים קרובות המשמעות היא קודם כל לשמור על השטח נקי ומסודר ולוודא שאין סדקים בתוך המבנה או מחוצה לו, שלא לאפשר למזיקים כאלה או אחרים, גישה קלה מבחוץ. מומלץ כמובן, למרות שאתם יודעים מה אשתם עושים, לשכור את שירותיו של מדביר מקצועי, שיגיע לבדיקה של השטח, לפחות מס' פעמים בשנה, במיוחד אם אתם מנהלים עסק שבו מבקרים לקוחות. לקוח יכול לפגוש במזיקים פעם אחת, כדי שתאבדו אותו לנצח.