תוכניות הומור בטלוויזיה


הז'אנר של תוכניות הומור או בידור בטלוויזיה הוא עשיר וכולל בתוכו מספר סוגות: תכניות בידור (העולם הערב, קומדי סטור ועוד), תוכניות אירוח וקומדיות מצבים (שמש, החיים זה לא הכל ועוד). מקורן של תוכניות אלה הוא בטלוויזיה האמריקאית. את כל התוכניות האלה ניתן לראות בצפייה ישירה באינטרנט מבלי להוריד לשם כך תוכנה מיוחדת.

ארץ נהדרת היא דוגמה לתוכנית בידור ישראלית שתת הסוגה שלה הוא סטירה. סטירה היא ז'אנר השם ללעג חסרונות שונים באדם אחד או בקבוצה או, אפילו, בחברה האנושית כולה. את הדמויות מציגים באור אירוני או מגוחך. ארץ נהדרת מוגשת כמהדורת חדשות וכל הדמויות בה, שדרנים ומרואיינים כאחד, מוצגים באור מגוחך הן מבחינת מראם החיצוני המבליט את התכונות הפחות משובבות לעין שלהם, הן מבחינת תוכן דבריהם וההעוויות שלהם. כל דמות מוצגת בקיצוניות הגובלת בקריקטורה. אם פספסת פרק בסדרה תוכל לראות אותו באינטרנט, בצפייה ישירה.

צחוק מעבודה היא תוכנית בידור ישראלית בה נוטלים חלק סטנדאפיסטים ישראלים. כל אחד מהם, בתורו, כמונולוג או כשיח עם חבריו נותן את הקטע שלו. קטעי הסטנד אפ עוסקים בחברה הישראלית ובישראלים וכן בענייני חוץ. ההומור בקטעים ניזון מהחולשות האנושיות ומן המגוחך שבחרה בפרטים שבה. את פרקי התוכנית ניתן לראות כמובן בטלוויזיה, אך כיום ישנם גם ערוצים לצפייה ישירה דרך האינטרנט, שגם הם מאפשרים לצפות בפרקים מן התוכנית, במקרה שהפסדנו פרק או רצינו לצחוק שוב מאותה סצינה אהובה.

תוכנית נוספת שניתן לצפות בפרקיה באמצעות צפייה ישירה היא מועדון לילה. מועדון לילה היא תוכנית בידור ישראלית בהנחיית ארז טל. התוכנית מוגשת כפאנל דיון בו יושבים מיטב בדרני הארץ כמו קטורזה, שי גולדשטיין ונוסבאום. חברי הפאנל דנים בענייני היום האקטואליים בארץ ובעולם. אל הפאנל מצטרפים אורחים. הדיונים מצחיקים כיוון שמשתתפי הפאנל צוחקים גם על נושאים שנחשבים טאבו ואינם בוחלים בלעג על דמויות מפתח בארץ ובעולם.

כיום אתרי אינטרנט מאפשרים לחובבי הטלוויזיה לא רק להוריד סרטים או תוכניות ולצפות בהם מאוחר יותר, אלא ישנם גם סרטים לצפייה ישירה, ללא הורדת הקבצים אל המחשב. באתרים אלה ניתן לצפות בסרטים מכל הסוגים, בתוכניות טלוויזיה רבות וכמובן גם בתוכניות כמו אלה שפורטו לעיל.