עיצוב אתרים

ברשת האינטרנט העצומה, ישנה חשיבות לא רק לאתר עם תוכן מעניין אלא גם לעיצוב אתרים בצורה מושכת אשר תתרום לאתר ויזואלית ורעיונית.


היום כל עסק, חברה, או מספק שירות כלשהו, הבינו כבר את החשיבות שיש בבניית אתר אינטרנט שיהיה הפנים של העסק ויסייע ביצירת קשר עם לקוחות ועם קהל הגולשים העצום. אך מכיוון שאנו חיים בעולם ויזואלי כל כך שבו גירויים חזותיים רבים כל כך, כיום כבר לא מספיק רק לבנות אתר אינטרנט וישנה חשיבות לא פחותה לעיצוב אתרי אינטרנט ולמעשה מעבר לבניית האתר חשוב להשקיע לא פחות גם בעיצוב האתר, שכן אתר בעל עיצוב לא מתאים, עלול להיות חסר ערך, גם אם הוא בנוי היטב.

בגלל הכמות העצומה של אתרי אינטרנט הפועלים במגוון התחומים השונים, הגולשים הרבים שקופצים מאתר לאתר, מחפשים את האתר האחד שבו ימצאו את מה שהם מחפשים והיום אחת הדרכים להשאיר את הגולשים דווקא באתר שלנו, היא בחירה בעיצוב הנכון, יצירת גירוי ויזואלי והתאמתו של עיצוב האתר לסוג האתר ולסוג השירות אותו אנו מספקים.

מהסיבות האלו כיום כאשר אנו מבקשים לעצב אתרים ישנה חשיבות לברור בין הכמות הגדולה של חברות עיצוב אתרים ולמצוא חברה שתספק לנו עיצוב אתרים מקצועי שאינו נפרד מבניית האתר. למעשה חשוב להבין כבר טרם בניית האתר כי עיצוב אתר אינטרנט חייב להיעשות בהתאמה רבה לבניית האתר ולהיפך. אתר אינטרנט אשר אינו בנוי בצורה נכונה עלול להרים קשיים רבים על שינוי ושדרוג העיצוב בעתיד, מה שעלול להוביל למקרים בהם לא יתאפשר לנו לשנות עיצוב קיים או לשדרג אותו מבלי להתערב מחדש בתכנות האתר, דבר אשר גוזל זמן ומשאבים.

על מנת להבטיח כי אכן נקבל אתר אינטרנט מעוצב ובנוי היטב מומלץ כיום לפנות לחברות לבניית ועיצוב אתרים מקצועיות אשר יבצעו את מלאכת העיצוב יחד עם מלאכת הבנייה של האתר. על מנת להבטיח כי אכן נקבל את העיצוב הנכון, חשוב לשבת יחד עם מעצב האתר ולאפיין מהו העיצוב הנחוץ. למעשה עיצוב אתר אינטרנט אומר הכול על החברה או השירות אותו אנו מספקים, הוא ממצב את הלך הרוח של העסק, את האווירה והאופי אותם אנו מבקשים לשווק.

עיצוב אתרים הוא למעשה עיצוב גרפי אך בשונה מעיצוב גרפי בתחומים אחרים, כאשר אנו מעצבים אתר אינטרנט צריך לזכור כי אם העיצוב לא יהיה נכון וקליט, הגולשים נמצאים במרחק קליק אחד שיעביר אותם לאתר הבא. מהסיבה הזו את מירב ההשקעה שלנו בעיצוב האתר אנו משקיעים בדף הבית של האתר שהוא למעשה הדבר הראשון שהגולשים רואים. דף הבית צריך להיות כרטיס הביקור המרכזי שלנו ויתר עמודי האתר צריכים להיות מסונכרנים עם העיצוב הראשי של דף הבית.

מעצבי אתרים היום מבינים גם את החשיבות של השארת הגולשים באתר לאחר שאילו הגיעו אליו באמצעות העיצוב ולמעשה הגולשים בוחנים את עיצוב האתר ומסיקים ממנו על אמינות החברה או העסק, על הרלוונטיות והעדכניות שלו בתחום העיסוק וכך אתר בעל עיצוב מרושל ולא מוקפד או אתר בעל עיצוב צעקני עלולים להשאיר את הרושם כי מדובר בחברה או עסק לא רציניים.

עיצוב אתר אינטרנט מקצועי הוא כזה שמתרגם את ערכי החברה והעסק ואת המסרים המרכזיים שלה לשפה חזותית שבאמצעותה אנו מושכים את הגולשים לאתר, משאירים אותם באתר ומושכים אותם להשתמש ולגלוש בחלקיו השונים וחשוב מכל, עיצוב אתרים מקצועי ייצור עיצוב אתר אשר גם יחזיר את הגולשים לאתר ויגרום להם לבחור באתר שלנו מבין המבחר הרב שקיים היום.