בניית אתר אינטרנט

בעידן בו לכל עסק או אדם יש אתר, חשוב שנבין את נושא בניית אתר אינטרנט בחיינו.


היום כאשר כמעט בכל בית יש מחשב ויותר אנשים רוכשים לעצמם מחשב אישי נייד, אנו רגילים לגלוש מאתר אינטרנט אחד לשני ולא תמיד מבינים כי בנייה והקמה של אתר אינטרנט דורשת עבודה ומחשבה רבה. המקצוע של בניית אתרי אינטרנט דורש הבנה הן בתוכנות דרכן ניתן לבנות אתרים והן ברשת האינטרנט ובהרגלי הגלישה והחיפוש של כל אחד מאיתנו. בניית אתרים הפך למקצוע חשוב בעיקר משום שחברות, בעלי עסקים ועצמאיים מבינים היום כי אנשים רבים בוחרים בעלי מקצוע דרך האינטרנט והאתר שלנו, הוא כרטיס הביקור החדש.

בניית אתרים אינה עסק פשוט ויצירת אתר שיהיה גם מקצועי, ברור וקוהרנטי וגם מעוצב ומושך אינה משימה פשוטה. חלק חשוב מאוד בבניית אתרי אינטרנט הוא התאמת האתר למנועי החיפוש השונים אך בייחוד למנוע החיפוש של גוגל שהוא המנוע העיקרי כיום. מנועי החיפוש השונים בוחנים בצורה מדוקדקת את מבנה האתר ואת התוכן שבו, על מנת להגיע להתאמה גבוה למילות החיפוש שאנו מקישים. לכן כאשר בוחרים בונה אתרים אשר יתאים לכם אתר משלכם, חשוב מאוד לוודא כי לאותו אדם ניסיון והבנה בקידום אתרים ולא רק בעיצוב אתרים.

בוני אתרים היום יודעים להתאים לכל אדם אתר אינטרנט משלו בהתאם לצרכים, כך לדוגמא אתר המיועד לעורך דין צריך להיראות ולהיבנות בצורה שונה מאתר המיועד לבגדי ילדים. בניית אתרים כוללת את בחירת התבנית המתאימה של האתר, עיצוב האתר מבחינה גרפית וכמובן את התפקיד החשוב של קידום האתר במנועי החיפוש. לעתים ניתן לשכור את שירותיו של אדם אחד או של חברה אחת אשר יעשו את תפקיד בניית האתר ועיצובו, יחד עם עבודת קידום אתרים ובמקרים אחרים תפקידו של בונה האתרים כולל את בניית האתר וקידום האתר ויש לשכור בנפרד את שירותיו של מעצב גרפיקאי אשר יהיה אחראי על עיצובו החזותי של האתר.