מהפיכת האינטרנט

האינטרנט שינה את עולמנו. בעזרת האינטרנט אנו יכולים להתכתב עם חברים, לרכוש מוצרים מהבית, למצוא מידע על כל נושא ועוד אינספור אפשרויות.


כחלק מהמהפכה הטכנולוגית הבלתי פוסקת שעוברת על העולם, הגענו למצב שבו חלקים נכבדים מחיינו מתנהלים דרך מחשבים ובאופן מובהק, דרך האינטרנט. השתלטות האינטרנט על חיינו היא אחת מנקודות הציון החשובות ביותר שאירעו בעולם אולי במאה האחרונה ולרובינו קשה בכלל להיזכר כיצד נראו חיינו לפני האינטרנט. אנו מנסים להיזכר מה עשינו פעם כשרצינו לכתוב למישהו או לאסוף מידע על נושא מסוים ולא מבינים איך הסתדרנו לפני שהיה אינטרנט מהיר.

האינטרנט הוא רשת של מחשבים והמידע שהוא אוגר בתוכו עצום. היום האינטרנט משמש אותנו למצוא מידע על כל נושא שהוא, הוא מאפשר לנו לקנות כמעט כל דבר ברשת בלי לצאת מהבית, להתכתב עם חברים בכל מקום שהוא בעולם ועוד אינסוף אפשרויות. כיום, אינטרנט הוא דבר כל כך נפוץ ושמיש, שגם אם לא לכל אדם יש אינטרנט בבית, יהיה קשה מאוד למצוא מישהו שעוד לא שמע על האינטרנט.

אילו שגילו את האינטרנט באיחור צריכים לבחור ספק אינטרנט, דרכו יקבלו חיבור לאינטרנט והוא זה שיקבע את מהירות הגלישה באינטרנט. כיום ישנם מספר ספקי אינטרנט עיקריים שהם חברות תקשורת אשר עוסקות בטלפונים, שידורי טלוויזיה ועוד. הספקים המובילים בישראל כיום הם חברת הוט שגם מספק שידורי כבלים לטלוויזיה, בזק, 012, נטוויז'ן, אינטרנט זהב ועוד.

מי שמחפש חיבור אינטרנט מהיר לבית או למשרד, עלול להיתקל בלא מעט מבצעים של לא מעט חברות, כאשר המושגים והתנאים יכולים להיות די מבלבלים. ראשית חשוב להבין כי על מנת להתחבר לרשת האינטרנט אנו זקוקים לתשתית פיזית ולספק אינטרנט. התשתית הפיזית היא הכבלים עצמם והספק הוא זה שמאפשר לנו להתחבר לרשת דרך התשתית. חברות רבות כמו הוט מספקות גם תשתית ופועלות גם כספק אינטרנט, אך לפעמים אפשר להגיע למחיר אטרקטיבי כאשר בוחרים בתשתית של חברה אחת ובספק אינטרנט נפרד.

מעבר לחיבור אינטרנט שהפך להיות דבר טריוויאלי כמעט בכל בית בישראל, כיום אנשים רבים אשר מספקים שירות כלשהו, דואגים להקים לעצמם גם אתר אינטרנט ייצוגי. היום האינטרנט הפך להיות למעין קניון שבו אנו קונים מכשירי חשמל, מזמינים תור לרופא, כרטיסים לסרט ובודקים שעות פעילות של מוסדות חשובים. בניית אתרי אינטרנט הפך למקצוע של ממש, בעיקר משום שפשוט התרגלנו לחפש באינטרנט בכל פעם שאנו זקוקים לשירות של בעל מקצוע או לקנייה של פריט מסוים.