אייפון

סיפורו של האייפון מבית אפל


אם מנסים לחשוב על תשובה לשאלה מה זה אייפון, רובינו אולי יגידו כי זה טלפון אבל למעשה מדובר במכשיר שהוא הרבה יותר מסתם טלפון. האייפון שנכנס לחיינו בשנת 2007 חולל מהפכה של ממש בתחום הסלולארי, נגני המוסיקה והגאדג'טים בכלל. חברת אפל האמריקאית שהביאה לנו טלפון חכם מצליח שכזה ידועה בזכות המחשבים, הנגנים והגאדג'טים המתקדמים והמעוצבים שלה ולמרות ניסיונות חוזרים של חברות מתחרות להוציא לשוק טלפונים חכמים מתקדמים, אייפון של אפל נשאר הטלפון החכם המצליח ביותר בעולם.

מרגע שיצא האייפון לעולם חברות תקשורת אחרות הבינו מהר כי עליהן לעשות משהו ואכן לא לקח הרבה זמן עד שלשוק יצאו טלפונים חכמים שמנסים לחקות את העיצוב ואת מערכת ההפעלה של האייפון. מרבית החיקויים מגיעים מהארץ הידועה בחיקויים, סין ומשום כך זכה אחד החיקויים האלו לשם אייפון סיני. מדובר במכשיר מוצלח יחסית לטלפונים פשוטים, בעל עיצוב נחמד ומחיר זול, אבל מי שכבר הספיק להכיר את האייפון, ידע בשנייה הראשונה כי הוא לא באמת מצליח לספק את אותה חוויה.

את ההבדל של האייפון מכל טלפון או פלאפון אחר, חכם או לא, אפשר להרגיש כבר בשנייה הראשונה שמחזיקים אותו. הקסם של האייפון הוא כנראה בממשק שלו, הממשק הייחודי של אפל שהופך את כל המכשירים שלהם למשהו ייחודי. אז כנראה שעיצוב נחמד ודומה ומסך מגע לא באמת מספיקים כדי לגרום לנו לנטוש את האייפון למען מכשיר אחר, זול ככל שיהיה והאייפון ימשיך להיות המכשיר המוביל בשוק.