תיקון אייפון

מה חשוב לדעת לפני שמתקנים את מכשיר האייפון


האייפון שהגיע כבר לישראל ומוצלח ככל שיהיה, אינו חסין בפני תקלות או תאונות ומשתמשים ותיקים ודאי נתקלו לפחות פעם אחת בצורך לתקן את האייפון. בפני המשתמשים הישראלים הזקוקים לשירותי תיקון אייפון עומדות שתי אפשרויות, הראשונה לתקן את האייפון דרך חברה סלולארית שמשמעות הדבר שליחת המכשיר לחו"ל למשך כשבועיים או תיקון המכשיר במעבדה פרטית, שירות שיכול לקחת החל משעה ועד כמה ימים בהתאם לתקלה וסוג הטיפול.

הסיבות שבגללן עולה הצורך לתקן את האייפון במעבדה שונות ומגוונות ונעות החל משבר או סדק במסך או בגב המכשיר, דבר המצריך החלפה של המסך או של הפלסטיק בגב המכשיר, כאשר תיקון אייפון שכזה לרוב יעלה כמה מאות שקלים. תקלות נוספות יכולות לדרוש החלפה של כפתור הבית, תיקון מסך טאצ' במידה וזה הפסיק להגיב או שפעולות מסוימות אינן מגיבות, תיקון והחלפה של פתח הטעינה במידה והמכשיר אינו נטען, החלפת סוללה ועוד.

את החלפות הפלסטיקה ניתן לבצע כמעט בכל מעבדה, כאשר כיום לרוב המעבדות יש רישיון לייבא חלקי אייפון ולכן ברוב המקרים ניתן יהיה לתקן את המכשיר במקום ולא להמתין לחלק שיגיע. במקרים של תקלות אחרות כמו תקלות חומרה, צורך בהחלפה או עדכון תוכנה, מומלץ לוודא שהמעבדה עוסקת בתחום, שכן מעבדות רבות מנוסות רק בתחום הפלסטיקה.

כשזה מגיע לתיקון אייפון מחיר התיקון הופך להיות מרכיב משמעותי, שכן תיקון דרך חברה סלולארית למשל יכול להגיע ל- 1,500 שקלים וגם התיקונים הפשוטים של החלפת פלסטיקה נעים בדרך כלל סביב כמה מאות שקלים. ברוב המקרים האחריות על המכשיר תקפה לשנה, אך אינה כוללת שברים ובמקרים רבים לקוחות שמחזיקים במכשיר כבר כמה שנים וזקוקים לתיקון, ימצאו עצמם מול הוצאה לא קטנה. למרות זאת נדמה כי הוצאה על תיקון היא מחייבת בכל סוג של מכשיר מורכב והאייפון, חכם ככל שיהיה, אינו שונה.