עורך דין תאונות דרכים

נקווה שלא תזדקקו לו, אבל חשוב שתכירו את פועלו של עו"ד תאונות דרכים.


האם חוויתם אי פעם תאונת דרכים? האם בעקבות התאונה אתם סובלים מנזק גופני אשר פגע בכושרכם וביכולתכם הגופנית? אם כן, אתם רשאים על פי חוק להגיש תביעה לקבלת פיצוי כספי בגין נזקים גופניים אשר נגרמו לכם בעקבות תאונת הדרכים. מהלך משפטי שכזה, הוא הליך מסובך ומורכב. רק בעזרת ליווי צמוד של עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומיומן, מומלץ להגיש תביעה משפטית בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים. עורך דין תאונות הדרכים ילווה אתכם לאורך כל הדרך הארוכה והפתלתלה עד שתקבלו את הפיצוי הכספי.

עורך דין תאונות דרכים, הוא עורך דין אשר מתמחה בתחום תביעות תאונות הדרכים ודיני נזיקין. במקרה של תאונת דרכים, עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה ואת זכאות הנפגע לפיצויים על פי חוק. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, המכונה חוק הפלת"ד, קובע כי כל נוסע, נהג או הולך רגל, שנפגע בתאונת דרכים, זכאי לפיצויים עבור נזקי גופו ונפשו. בנוסף לכך, חשוב להבין, שכל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, זכאי לפיצוי, גם אם הוא עצמו "אשם" בתאונה. החוק לא בוחן מי אחראי לגרימת התאונה, אלה בוחן את רמת הנזק שנגרם לנפגע בעקבות התאונה, מבלי להתייחס לשאלת האחריות.

ישנם מספר סוגי נזקים בגינם ניתן לתבוע פיצוי – כאב ו\או סבל, הוצאות רפואיות, הוצאות עזרת צד שלישי ואובדן כושר השתכרות. מכיוון שמרבית ציבור הנפגעים בתאונות הדרכים, מתקשה להבין את ניסוח החוק על סעיפיו השונים ועל התקנות אשר יוצאות מכוחו, רצוי מאוד לפנות לעורך דין תאונות דרכים כמה שיותר מהר מרגע התאונה. עורך דין תאונות דרכים מדריך ומכוון את הנפגע, כך שימנע מטעויות בהתנהלות מול חברות הביטוח. התנהלות לקויה מול חברות הביטוח עלולה לגרום לירידה משמעותית בסכום הפיצוי לנפגע.