חברות נעלי ספורט

קצת על חברות המוכרות מוצרי ספורט, נעלי ספורט וביגוד ספורט.


אחת החברות המובילות בשוק נעלי ובגדי הספורט בעולם היא חברת "נייק" המפורסמת. החברה מייצרת ציוד ספורט, נעליים ולבוש וממוקמת בארה"ב. החברה נוסדה ב-1964 וכיום מוכרת את מוצריה ב-140 מדינות לערך. החברה מעסיקה כ-700 מפעלי קבלן ברחבי העולם.

חברת סאקוני, שמה לה למטרה להיות החברה הבלעדית, אשר מייצרת נעלי ספורט לצעירים ולמבוגרים. לחברה שם עולמי בייצור נעלי ריצה, אך היא גם מייצרת נעלי הליכה, במגוון סוגים ונעליים לטיולים ארוכים. החברה מוכרת את מוצריה למעל 80 מדינות ואיזורי מגורים בעולם.

גם יצרנית סוליות הגומי הייחודיות ונעלי הספורט, חב' ויברם, נחשבת למובילה בתחומים שונים. החברה, אשר הוקמה בשנות ה-30, ממוקמת באיטליה ונקראת על שמו של ממציא הסוליות המיוחדות, מר ויטל בראמאני. בחברה מייצרים היום לא רק באיטליה, אלא גם במס' מדינות בעולם, כגון: ארה"ב, ברזיל וסין. החברה חלוצה בתחום סוליות האצבעות, אשר מחקה את מבנה הרגל היחפה ונחשבות ללהיט בעולם.

חברת אסקיס נחשבת בשנים האחרונות לאחת מהטובות ביותר בשוק נעלי הספורט. החברה היפנית מייצרת מוצרים ונעלי ספורט כמעט לכל סוג של פעילות: כדורגל, טניס, ריצה, כדור-רשת, סווקש, גולף ריצות מרתון ועוד. נעלי הריצה של החברה מדורגים בין הטובים ביותר בעולם, בתחום נעלי הספורט. שמה של החברה הוא קיצור של המשפט הידוע "נפש בריאה בגוף בריא", כאשר היא נכתבת בלטינית.

חברת מיזונו היפנית, קיימת מזה כ-100 שנה ועוסקת בייצור ומכירה של מוצרי ספורט. החברה עובדת ב-4 סניפים עיקריים: ביפן, בארה"ב ובמדינות אסיה נוספות מיוצרים ונמכרים נעלי הספורט, בגדי הספורט, ציוד של משחק כדור בסיס ומוצרים לגולף. בסניף האירופאי אין לחברה פס ייצור, אך היא מוכרת את מוצריה.

הרעיון של יצירת חולצת ספורט אולטימטיבית, אשר תשמור על חום גופו של האתלט ותעניק לו הרגשה של קלילות ונוחות – הוא זה אשר עומד מאחורי הקמת החברה אנדר ארמר בארה"ב. החברה חדשה יחסית והוקמה בשנת 1996 ע"י שחקן פוטבול בשם קווין פלאנק. החברה מייצרת נעלי ספורט והלבשה חדשניים, כאשר המטרה היא לשפר את ביצועיהם של האתלטים, יהיו אשר יהיו.